experimenty lukyho a michala

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

výroba dýmovnice

Výroba bílých dýmovnic

Materiál:Moučkový cukr, Jedlá soda, Dusičnan draselný (E252), Zápalnice, Novinový i obyčejný papír, brčko
Potřeby:Váha, Sítko, Vetší nádoba, Naběračka
Než začneš Připravovat směs nachystej si materiál a obal. Jako obal je nejlepší použít nápojovou plechovku Do které se po stranách naděláš nožem otvory o průměru cca 1cm ale nesmí být větší.Do této plechovky se po obvodu vloží pás papíru který zabrání unikání směsi ven ale kouři to nijak nevadí. Ale pozor tento papír musí být i na dně plechovky a až v něm ten který je kolem stěn. Do tohoto se nasype směs.
Na přípravě směsi není nic složitého k 70gramům je nutno přisypat 50gramů moučkového cukru ať už v hrudkách nebo bez nich. Do této směsi se pak přidá 30gramůjedlé sody. Výslednou směs je nutno prosít aby byla co nejjemnější.Po dokončení směsi je nutno ji nasypat do předem připraveného obalu až po okraj a pak tu směs nechat trochu usednout a dosypat a dělat toto tak dlouho dokud nebude plechovka plná poté do směsi je nutno zastrčit asi tak 4cm brčko které bude trčet z plechovky a v němž bude zápalnice.
!!!POZOR!!!
Zápalnici je nutno prostrčit co největší délkou do směsi aby směs odpálila. Kolem tohoto brčka se otvor na konci plechovky založí papír a přilepí nejlépe páskou.
Celou tuto dýmovnici je n

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.